DEPILACJA IPL +RF

Nowość-urządzenie E- light

Działa na zasadzie połączenia energii światła stosowanego w technologii IPL z bipolarną falą o częstotliwości radiowej RF. Działanie fal radiowych intensyfikuje i uzupełnia działanie IPL. To połączenie daje wielokrotnie większe efekty terapeutyczne przy znacznie niższym poziomie emitowanej do skóry energii, co przekłada się na mniejszą ilość zabiegów, dużą rozpiętość możliwych zastosowań i w rezultacie większą satysfakcję. Efektem współdziałania IPL i RF jest głębsza penetracja w warstwy skóry właściwej. Energia IPL może przeniknąć 2,5 mm, podczas gdy IPL z RF przenika 4,0 mm w głąb skóry. Oznacza to, że nie jest pochłaniana przez barwnik zawarty w ciemnej skórze jak w przypadku IPL. Zapewnia to większe bezpieczeństwo, lepszą efektywność oraz mniejsze ryzyko poparzenia. Przy użyciu IPL tkanka może pochłonąć tylko 30 %-40 % energii, reszta energii jest odbijana i załamuje się. Podczas stosowania E-light (IPL z RF) zjawisko odbicia i załamania się fal jest zminimalizowane. Ponieważ penetracja jest głębsza i mniej energii ulega rozproszeniu można stosować mniejsze wartości energii, co nie tylko minimalizuje ryzyko poparzeń ale zmniejsza uczucie dyskomfortu podczas zabiegu.
.........................................................................................................................................................................................................................................................

Trwałe usuwanie owłosienia

Fotoepilacja E-light jest jedną z najskuteczniejszych metod usuwania niechcianych włosów nawet jasnych i rudych. Polega na uszkodzeniu macierzy włosa (absorbcja energii przez melaninę - barwnik). Uzyskane efekty są zadowalające i trwałe a zabieg jest zdecydowanie mniej bolesny niż przy tradycyjnym laserze.

Włosów siwych ze względu na brak barwnika (melaniny) nie można usunąć. Oczywiście im ciemniejszy włos, tym większa jest skuteczność zabiegu.

Nie wszystkie włosy rosną równocześnie dlatego tez nie jest możliwe usunięcie ich podczas jednej sesji. Część z nich znajduje się w fazie wzrostu (anagen) i właśnie one reagują na światło lasera, pozostałe włosy są w fazie "uśpienia" (katagen, telogen), która ma różne okresy trwania (od 3 do 8 tygodni) - po tym okresie zaczyna się aktywny etap wzrostu nowego włosa. Zabiegi muszą być powtarzane .Około 80% klientów potrzebuje między 4 a 6 zabiegów- zależnie od części ciała, rodzaju włosa, predyspozycji genetycznych, wieku itp. Przy pierwszym zabiegu zostaje usunięte ok. 30% włosów, po serii zabiegów ok. 80%-90% (przy ciemnych włosach). Pozostały procent to włosy jaśniejsze, delikatniejsze, niewidoczne. Ilość niezbędnych zabiegów zależna jest od indywidualnych uwarunkowań każdego z klientów, a także od miejsca przeprowadzania zabiegu. Najkrótszy odstęp czasu miedzy zabiegami to 4-5 tygodni. Najczęściej zabiegi powtarza się co 6-8 tygodni. Zasada jest taka, iż depiluje się kolejne odrosty nowych włosów, nie czekając na ich zbytnie wzmocnienie się, np. na twarzy jest to co ok. 4 tygodnie, na łydkach co 8 tygodni.

Żeby zabieg fotoepilacji był skuteczny i zadowalający ważne jest zastosowanie się do wszystkich zaleceń i wskazówek kosmetologa oraz przestrzeganie zasad postępowania przed i po zabiegach a także w trakcie trwania kuracji. Pierwszy zabieg poprzedzony jest konsultacją naszego kosmetologa, który ocenia stan i typ skóry oraz rodzaj włosa - od tych czynników uzależnione jest prawidłowe dobranie parametrów lasera. Osoby zakwalifikowane do zabiegu mają wykonaną bezpłatną próbę laserową.

Przeciwskazania do zabiegu:

 • ciąża, karmienie piersią
 • nowotwór
 • opalenizna (również solarium- 5 tyg. oraz samoopalacze - 2 tyg.)
 • krem z retinolem (przestać używać na 3 tyg. przed zabiegiem)
 • leki światłouczulające, retinoidy
 • zioła (dziurawiec, nagietek - przestać używać na 2-3 tyg. przed zabiegiem)
 • depilacja woskiem i pęsetą (przestać używać na 1 miesiąc przed zabiegiem)
 • opryszczka aktywna
 • aspiryna (przestać zażywać tydzień przed zabiegiem)
 • skłonność do przebarwień
 • bielactwo, łuszczyca
 • peeling (przestać stosować na 1 tydzień przed zabiegiem)
 • cukrzyca

Opis postępowania przed zabiegiem:

 • zabiegi należy powtarzać, co 6-9 tygodni (zależnie od części ciała oraz cech indywidualnych), znaczące wydłużenie lub skrócenie przerwy między zabiegami może spowodować słabszy efekt zabiegu
 • nie opalać się, bezwzględnie chronić skórę przed słońcem minimum przez 2 tygodnie po zabiegu
 • po opalaniu zabieg można przeprowadzić dopiero po ustąpieniu opalenizny (min. 4 tyg.)
 • nie wyrywać włosów minimum 4 tygodnie przed zabiegiem
 • nie stosować kremów depilujących 1 tydzień przed zabiegiem
 • nie wolno stosować:
  - leków uczulających na słońce np.: antybiotyki- zabieg najwcześniej po tygodniu od zakończenia leczenia
  - dziurawca, nagietka (uwagi j/w)
  - kosmetyków i leków złuszczających - min 1 tydzień przed zabiegiem
  - kremów zawierających retinol, isotretinoinę, kwasy owocowe, witaminę C itp. min 1 miesiąc przed zabiegiem
  - herbatki wyszczuplającej (np. Figura 2)

Zasady postępowania po zabiegu depilacji:

 • zabiegi należy powtarzać, co 6-9 tygodni (zależnie od części ciała oraz cech indywidualnych). Znaczące wydłużenie lub skrócenie przerwy między zabiegami może spowodować słabszy efekt zabiegu
 • nie opalać się, bezwzględnie chronić skórę przed słońcem minimum przez 2 tygodnie po zabiegu
 • nie wolno stosować:
  - leków uczulających na słońce
  - dziurawca, nagietka
  - kosmetyków i leków złuszczających- min do 2 tygodnie po zabiegu
 • przez kilka dni po zabiegu:
  - nie stosować mydła, spirytusu, toników na bazie alkoholu, dezodorantów, itp.
  - nie podrażniać skóry w okolicy zabiegu
  - 2-3 razy dziennie stosować krem alantan lub bepanten
 • nie wyrywać włosów minimum 6 tygodni (twarz minimum 4 tygodnie)
Każda skóra w sposób indywidualny reaguje na przeprowadzony zabieg. Może wystąpić zaczerwienie lub niewielkie podrażnienie okołomieszkowe, bardzo rzadko mogą wystąpić miejscowe przebarwienia lub odbarwienia, które ustępują po kilku dniach. Przy wyjątkowej nadwrażliwości mogą się utrzymywać do kilku tygodni/miesięcy.